Traugutta 5
95-060 Brzeziny
+48 501 144 475

Systemy osłonowe

Żaluzje

Zaluzje

Słowo żaluzja po francusku la jalusie (czyt. żaluzi) oznacza zazdrość. Ta nieprzypadkowa gra słów (i pierwsze skojarzenie) wskazuje na najważniejszą funkcję najpopularniejszej osłony okiennej – na ochronę naszej prywatności przed zazdrosnym spojrzeniem. W latach 80-tych w Polsce żaluzja cieszyła się ogromnym powodzeniem (zwłaszcza pierwszy model wykonany ze srebrnego, trochę topornego aluminium), świadczyła o nieco wyższym statusie materialnym i świadomości panujących wówczas trendów. Zakładano ją wszędzie: w domach, biurach, urzędach państwowych, w przychodniach lekarskich itd. Współcześnie żaluzję produkuje się nie tylko z różnego rodzaju aluminium (dostępne w bogatej palecie kolorów), ale również z drewna, z bambusa, czy z materiału.

Firma Od Słonka oferuje 15 rodzajów żaluzji poziomych. Różnica między nimi polega na:

  • sposobie sterowania (które może odbywać się za pomocą sznurka, pokrętła, łańcuszka, czy napędu elektrycznego),
  • szerokości lamel (16mm, 25mm i 50mm),
  • zastosowaniu (określony typ okna - od standardowego po nietypowe),
  • sposobie montowania w światło okna (naszybowe i międzyszybowe),
  • metodzie wykonania rynny górnej (i jej rozmiarów wewnętrznych np. 25mm x 25mm).

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich rodzajów żaluzji poziomych jest ochrona pomieszczeń przed negatywnym działaniem promieni słonecznych (uciążliwymi odblaskami) i zbytnim nagrzaniem (zmiana kąta ustawień lameli pozwala na regulowanie światła).

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane 27mm idealnie pasują do wnętrz, w których przeważa klasyczna linia retro, drewno, bądź aluminium i szkło. Miękkie promienie słoneczne sączące się do wnętrza przez drewniane żaluzje przywodzą na myśl klimat Ameryki lat dwudziestych.

Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe, które oferuje nasza firma są naturalnym, estetycznym i niekonwencjonalnym sposobem zaciemniania wnętrz. Ze względu na swoją wytrzymałość, lekkość i elastyczność, drewno bambusa posiada lepsze właściwości adaptacyjne od tradycyjnego drewna. Wysokociśnieniowa technologia „prasowania” bambusowej lameli oraz zabezpieczenie jej farbami z filtrem UV gwarantują trwałość kolorów i chronią ją przed wpływem szkodliwych czynników (ekspozycja na silne promienie słoneczne i wilgoć). Dlatego nie istnieją żadne przeciwwskazania do montażu żaluzji bambusowych w typowo wilgotnych pomieszczeniach: łazience, kuchni, czy basenie.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje poziome to produkt osłonowy, którego największym atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji stopnia oświetlenia wnętrza na całej powierzchni otworu okiennego poprzez zmianę nachylenia kąta lamel. Żaluzje aluminiowe charakteryzują się prostotą konstrukcji i bardzo wysoką żywotnością. Stanowią doskonałą izolację termiczną . Odbijają aż 70 % ciepła słonecznego powodując w lecie spadek temperatury o ok. 7 C. W zimie zasłonięte żaluzje zapobiegają nadmiernym stratom ciepła. Duży wybór trwałych kolorów taśm odpornych na działanie UV umożliwia dopasowanie żaluzji do każdego wnętrza.

Wstecz