Traugutta 5
95-060 Brzeziny
+48 501 144 475

Systemy osłonowe

Rolety

Rolety

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to obecnie w Polsce najbardziej popularna forma zasłonięcia okien przed promieniami słonecznymi, która oprócz walorów praktycznych stanowi bardzo efektowną dekorację wnętrz. Występują w kilku odmianach w zależności od sposobu montażu. Nasza firma posiada w tym asortymencie szeroką gamę produktów. Szeroki wachlarz tkanin w naszym katalogu pozwala dobrać kolor oraz wzór zgodnie z Państwa oczekiwaniem.

 

Rolety w kasecie

System kaseta

  • idealne do okien z PCV, aluminium i drewna
  • sterowana łańcuszkiem (sznurkiem kulkowym)
  • samohamujący mechanizm sterujący
  • ograniczenie przenikania światła, dzięki prowadnicom bocznym i kasetce osłaniającej
  • boczne maskownice elementów montażowych
  • kasetka i prowadnice wykonane z aluminium

Rolety wolnowiszące

Najprostsza i zarazem najtańsza forma rolety materiałowej z systemem łańcuszkowo – hamulcowym. Nie posiada kasety osłaniającej tkaninę, jednakże jej główną zaletą jest możliwość montażu bez ingerencji w okno. Rolka tkaniny zawieszona jest na skrzydle okiennym za pomocą aluminiowych uchwytów, a prowadnice żyłkowe utrzymują materiał stale przy skrzydle, również w pozycji uchylonej.

Rolety Dachowe

Doskonale spełniają funkcję ochrony przed promieniami słonecznymi w oknach, świetlikach dachowych oraz w różnego rodzaju skośnych powierzchniach.
Dzięki ich konstrukcji możliwe jest prawidłowe działanie pod każdym kątem nachylenia. Specjalny profil osłaniający materiał, prowadnice oraz mechanizm samohamujący ze sprężyną pozwalają na regulację dostępu światła.
Do bardzo nasłonecznionych okien zaleca się zastosowanie tkanin z warstwą refleksyjną, która odbija promienie słoneczne, a tym samym zmniejsza nagrzewanie się pomieszczenia. Rolety dachowe w obudowie aluminiowej występują w kolorach białym, srebrnym i drewnopodobnym. Pasują do wszystkich typów okien dachowych dostępnych na rynku.

Zaciągane od dołu

Rolety zaciągane od dołu.Kasetka montowana jest u dołu skrzydła okiennego, posiadają prowadnice boczne. Górna część okna może zostać nie zasłonięta, a mimo wszystko skutecznie zasłaniają całe pomieszczenie. Dzięki zastosowaniu w mechanizmu sprężynowego materiał pozostaje w naciągu, co pozwala nam na kreatywne zastosowanie w każdym oknie.

Wstecz